Silnik

Pierwszymi silnikami stosowanymi w motoryzacji były silniki parowe. Nie były one jednak ostatecznym sukcesem i dążeniem wielu konstruktorów tego rodzaju przedmiotu.

W dalszym ciągu, zatem trwały badania i doświadczenia nad osiągnięciem znacznie bardziej zbliżonego ich potrzebom produktu służącego, jako cos, co będzie w stanie skutecznie napędzać skonstruowane pojazdy mechaniczne.

Zresztą prace te trwają do dzisiejszego dnia poszukując coraz to nowszych bardziej zadowalających rozwiązań.

Początek motoryzacji przypada na rok 1885 na dzień, kiedy to Karl Benz przedstawił pierwszy trójkołowy pojazd napędzany silnikiem benzynowym.

W 1886 roku został on przez niego opatentowany i zaczął czerpać korzyści z produkcji i sprzedaży owego rodzaju pojazdu. Warto zauważyć, że pierwsze pojazdy mechaniczne nie były nader życzliwie przyjętymi pojazdami przez szerszą grupę społeczeństwa, na ich aprobatę i przychylne postrzeganie tego wynalazku potrzebny był upływ czasu i dokonanie wielu poprawek i udogodnień w pracy pojazdów.

Zaczęto wprowadzać bardziej miękki zawieszenie nadwozia, i pewniejszy układ kierowniczy, w związku z wieloma próbami i licznymi zmianami uzyskano także poprawę hamulców, wprowadzano tez coraz to nowsze rodzaju ogumienia. Zaczęto także zmieniać wygląd zewnętrzny pojazdów doprowadzając je w wielu przypadkach do osobliwego rodzaju luksusowej zabawki, na którą to mogli sobie pozwolić najzamożniejsi obywatelu danego kraju. W dzisiejszym dniu istnieje także wiele marek pojazdów, które to są w szczególny sposób limitowane a ilość egzemplarzy produkowanych rocznie jest ściśle określona i dostępna dla wąskiego grona osób.
Copyright © 2011 motoryzacja.