Marki samochodów

Rynek motoryzacyjny dzieli się na cały szereg różnego rodzaju marek samochodów pochodzących z różnych krajów świata. Wyodrębnić, zatem możemy między innymi samochody japońskie, niemieckie, amerykańskie, włoskie i oczywiście francuskie.

Produkowane marki samochodów są bardziej lub nieco mniej znanymi markami aut, jedne z najbardziej znanych samochodów francuskich to oczywiście Peugeot. Citroen czy też Renault dzielące się wiele różnorodnych mniej lub bardziej udanych w swych rozwiązaniach technologicznych modeli.

Do tych nieco mniej znanych marek samochodów francuskich zaliczyć możemy tego rodzaju auta, co Simca, Bugatti lub Talbot. Te ostatnie nie są jakoś szczególnie zalecane na nasze krajowe drogi ze względu na swój delikatny stan podwozia. Posiadają one również opinię nieco bardziej awaryjnych samochodów, a sieć części zamiennych jest w nieco mniejszym stopniu rozbudowana niż w przypadku pozostałych bardziej znanych marek.

Samochodami cieszącymi się dosyć znaczna popularnością w naszym kraju są samochody marek niemieckich. Popularność swą zawdzięczają one przede wszystkim małą awaryjnością i dobrym zaopatrzeniem rynku w części zamienne do poszczególnych rodzajów aut, oraz możliwością długoletniego użytkowania samochodu. Po otwarciu granic Europy, jako jeden z bliższych nam sąsiadów był on niezmiernie często odwiedzany przez wiele osób chcących dokona zakupu samochodu bezpośrednio w tym kraju. W tym okresie również została sprowadzona dosyć znaczna ilość aut używanych z tego kraju do Polski.
Copyright © 2011 motoryzacja.